مد و لباس

خوش تیپی و خوش لباسی با مطالب خواندنی وبلاگ مد و لباس

با انتخاب يك لباس مناسب 10 كيلو ‌ وزن كم كنيد!

همه دوست دارند اندامي زيبا و متناسب داشته باشند. يك لباس هر چقدر هم كه ساده باشد روي تن يك آدم خوش‌اندام به اندازه يك لباس كار شده جلوه مي‌كند، اما همه آدم‌ها هم سايز نيستند.
همه دوست دارند اندامي زيبا و متناسب داشته باشند. يك لباس هر چقدر هم كه ساده باشد روي تن يك آدم خوش‌اندام به اندازه يك لباس كار شده جلوه مي‌كند، اما همه آدم‌ها هم سايز نيستند. تعداد آدم‌هاي چاق زياد شده‌، دليل اصلي‌اش هم فست‌فودها و نداشتن تحرك بدني است. هر چند تمام تلاش ما تا به الان روي اين موضوع متمركز شده كه چگونه رژيم بگيريد تا متناسب باقي بمانيد، چه ورزش‌هايي براي‌تان مفيد هستند تا اضافه وزن‌تان را از دست بدهيد و از چه غذاهايي بايد پرهيز كنيد كه چاق نشويد ولي اين دليل نمي‌شود كه وجود آدم‌هاي چاق را انكار كنيم و به فكر خواسته‌هاي‌شان نباشيم.


لاغري را فراموش نكنيد


اولويت‌تان بايد كاهش وزن باشد، نبايد با خواندن اين توصيه‌ها خيال‌تان راحت شود و ديگر قيد كاهش وزن را بزنيد. ممكن است رسيدن به هدف كاهش وزن در طولاني‌مدت براي‌تان امكان‌پذير شود اما اين به اين معنا نيست كه ما رازهاي خوش پوشي سايز بزرگ‌ها را به شما نگوييم. از اين به بعد نكاتي را درباره چگونگي انتخاب لباس به شما خواهيم گفت و از طرف ديگر به سراغ لباس‌هايي خواهيم رفت كه براي‌تان مناسب هستند؛ اين نكات شامل مدل‌هايي كه نبايد بپوشيد، رنگ‌هايي كه نبايد استفاده كنيد و ساير ريزه‌كاري‌هايي است كه شايد كمتر كسي به آن‌ها توجه كند. از اين به بعد شما را متوجه راه‌هاي انتخاب لباس مناسب مي‌كنيم، البته فقط تا روزي كه شما براي حفظ سلامت خودتان هم كه شده لاغر كنيد و به جاي ورق زدن صفحه‌هاي مربوط به سايز بزرگ‌ها، با خوشحالي تمام به صفحه‌هاي لباس‌هاي معمولي سر بزنيد!


چاق‌ها بدانند: لباس ساده بله، طرح‌دار نه!


عاشق زلم زيمبو هستيد؟ از پف بلوز و چين‌دار بودن لباس خوش‌تان مي‌آيد؟ مهم نيست كه چقدر عاشق‌شان هستيد چون بايد با اين گزينه‌ها خداحافظي كنيد، البته اگر مي‌خواهيد خوش‌پوش باشيد. ممكن است به لباس دوست‌تان نگاه كنيد و عاشقش بشويد؛ لباسي كه چين دار است و حسابي او را زيبا كرده. بعد احتمالا تصميم مي‌گيريد كه عين همان لباس را بخريد اما يادتان باشد، لزوما لباسي كه بر تن يك نفر زيباست، بر تن شما زيبا نخواهد بود. به‌خصوص اگر دوست‌تان لاغر باشد و شما چاق. چاق‌ها بايد دور لباس‌هاي چين‌دار را خط بكشند، به‌خصوص چين در قسمت يقه و آستين لباس. با لباس چين‌دار شما 2برابر آنچه هستيد نشان داده مي‌شويد. اصولا اين مدل لباس‌ها براي آدم‌هاي لاغر طراحي شده تا از ميزان لاغر بودن‌شان كم كند. آن‌هايي كه اضافه وزن دارند بايد به سراغ لباس‌هاي ساده بروند.
نكته ديگر اينكه نه تنها لباس‌هاي چين‌دار براي شما مناسب نيستند بلكه لباس‌هاي طرح‌دار هم در دسته لباس‌هاي نامناسب براي چاق‌ها محسوب مي‌شوند. وظيفه طرح لباس به نوعي حجم دادن به آن لباس است. طرح‌ها لباس‌ها را حجيم‌تر از آنچه هستند نشان مي‌دهند و حسابي آن‌ها را شلوغ مي‌كنند. چشم انسان در اولين برخورد سريعا تشخيص مي‌دهد فردي كه روبه‌رويش ايستاده اندامي متناسب دارد يا نه. شما با ايجاد خطاي ديد مي‌توانيد چاقي يا نداشتن ‌تناسب را مخفي كنيد. اما لباس‌هاي طرح‌دار نه تنها خطاي ديد را به نفع‌تان ايجاد نمي‌كنند كه اضافه وزن‌تان را بيشتر از آنچه بايد نشان مي‌دهند. ذهن با سادگي راحت‌تر ارتباط برقرار مي‌كند، اين نكته را هميشه به ياد داشته باشيد.


رنگ روشن ممنوع!


  • چه رنگ‌هايي بپوشيد؟
رنگ يكي از مهم‌ترين عنصرهاي زندگي است؛ عنصري كه به آدم‌ها روحيه مي‌دهد يا روحيه‌شان را مي‌گيرد، زيبايي مي‌دهد يا زيبايي‌شان را مي‌گيرد. در انتخاب رنگ لباس هميشه 2 عامل موثر هستند؛ يكي رنگ پوست و موي شما و ديگري سايزتان. از آن جايي كه اين گزارش مختص آدم‌هايي است كه اضافه وزن دارند، به سراغ سايز مي‌رويم. اولين ويژگي كه در آدم‌هاي چاق به‌نظر مي‌رسد شكم است و بعد از آن چاقي بازوها و پاها.

اين را بدانيد كه رنگ‌هاي تيره شما را لاغرتر نشان مي‌دهند. لزوما رنگ تيره رنگ مشكي نيست. هر چند مشكي وظيفه لاغر نشان دادن شما را به بهترين نحو ممكن انجام مي‌دهد! اما اگر دوست داشته باشيد مي‌توانيد به سراغ رنگ‌هاي بهتري هم برويد. هر رنگي از تراكم كم _كمرنگ_ شروع مي‌شود و به تراكم بالا _ پر رنگ_ختم مي‌شود. مي‌توانيد به سراغ دسته دوم برويد. مثلا رنگ بنفش تيره را از مجموعه بنفش انتخاب كنيد يا سرمه‌اي تيره را از مجموعه آبي‌ها. اين رنگ‌ها نه تنها در لاغر نشان دادن شما تاثير زيادي دارند بلكه در روحيه‌تان هم موثر خواهند بود. بر عكس مشكي كه شايد رسمي باشد اما تحملش براي بيشتر از چند ساعت غير ممكن است!
  • چه رنگ‌هايي را اصلا نپوشيد؟
درست بر خلاف قضيه بالا هم صادق است. ممكن است عاشق رنگ‌هاي روشن باشيد. در خانه‌تان تا دل‌تان مي‌خواهد از اين رنگ‌ها استفاده كنيد و لباس‌هاي روشن را بپوشيد. ولي در حضور دوستان و آشنايان هرگز! به‌خصوص اگر روي اندام‌تان حساس هستيد.
رنگ‌هاي مجموعه‌هاي روشن شما را چاق كه نشان مي‌دهند هيچ، سايزتان را 2 برابر مي‌كنند. يكي از دلايلي كه دامادهاي لاغر در جشن ازدواج‌شان كت‌وشلوار سفيد مي‌پوشند همين است. با روشن‌ترين رنگ، يعني سفيد، سايز آن‌ها بزرگ‌تر از آنچه هستند نشان داده مي‌شود. بنابراين به هيچ‌وجه در مهماني‌ها و دور همي‌ها سراغ رنگ‌هاي روشن به‌خصوص سفيد نرويد، هر چقدر هم كه عاشق‌شان باشيد!راه راه لباس: افقي يا عمودي؟


درست است كه طرح‌دار بودن لباس به ضرر افرادي با اضافه وزن تمام مي‌شود اما اين طرح‌دار بودن، شامل راه راه لباس نمي‌شود. خط‌دار بودن لباس از قديم‌الايام راه ايجاد خطاي بصري بوده است، اما يك نكته خيلي ظريف در اين ميان هست كه اگر به آن توجه ويژه نشود، خيلي راحت، به جاي اين كه خطاي چشم را به نفع شما تمام كند، به ضررتان تمام خواهد كرد. مهم است كه حواس‌تان به افقي يا عمودي بودن خط‌ها باشد، خط‌هاي عمودي شما را قد بلندتر و متناسب‌تر نشان مي‌دهند. درست بر عكس خط‌هاي افقي لباس‌ها كه براي افراد لاغر طراحي شده است، خط‌هاي افقي هميشه فرد را چاق‌تر نشان مي‌دهند و خط‌هاي عمودي افراد را لاغر نشان مي‌دهند. بنابراين چه خواستيد لباس بخريد و چه خواستيد سفارش دوخت بدهيد، حواس‌تان به خطوط پارچه آن باشد، عمودي‌ها را انتخاب كنيد!


منظور از لباس ساده چيست؟


دقيقا منظور از لباس ساده اين است كه طرح‌دار و چين‌دار نباشد. معمولا براي خانم‌هاي چاق لباس‌هايي با آستين‌ها و بالا تنه چسبان مناسب است، اما از زير قفسه سينه به پايين لباس بايد حالت گشاد و شل داشته باشد. وجود اين حالت باعث مي‌شود كشيدگي قد بيشتر نشان داده شود و چشم به جاي محور افقي، روي محور عمودي متمركز شود. اين يعني لاغر به‌نظر آمدن. از طرف ديگر خانم‌هايي كه قدهاي كوتاهي دارند علاوه‌بر استفاده از اين شيوه مي‌توانند به سراغ شيوه ديگري هم بروند؛ كفش‌هاي پاشنه‌دار همان‌قدر كه به ضرر آدم‌هاي خيلي لاغر و قد بلند تمام مي‌شوند، به نفع آدم‌هاي چاق و قد كوتاه هستند. با انتخاب يك لباس با بالا تنه‌اي تنگ و دامني گشاد كه رنگ تيره‌اي هم دارد و با يك كفش پاشنه‌دار همراه شده است، مسلما بخش اعظم چاقي شما مخفي مي‌شود.


دامن بپوشيم يا شلوار؟


درست است كه دامن محبوب خيلي از خانم‌هاست اما استفاده از دامن يا شلوار هر كدام مستلزم توجه به انتخاب يك لباس ديگر است و آن كت يا بلوز روي لباس‌تان است. شما مي‌توانيد در يك مهماني زنانه از يك شلوار يا دامن راسته استفاده كنيد اما هر دوي اين‌ها بايد با بلوز يا كتي همراه شوند كه به هيچ‌وجه كوتاه نباشد و حداقل تا زير شكم را به خوبي بپوشاند. شكم شما آن عضوي است كه بيشتر از همه بايد حواس‌تان به مخفي كردنش باشد. اگر چه لباس‌هاي گن‌دار مي‌توانند تا حد زيادي وجود شكم‌تان را انكار كنند اما باز هم دليل نمي‌شود به‌خصوص از دامن‌هاي خيلي تنگ استفاده كنيد. هر چقدر لباس تنگ‌تر باشد، چربي‌هاي انباشته شده در اندام‌تان را بيشتر نشان مي‌دهد. پس سعي كنيد اين چربي‌ها را مخفي نگه داريد. شلوارهاي جين با رنگ تيره گزينه‌هاي بسيار مناسبي براي خانم‌هاي چاق هستند. براي انتخاب كت بهتر است مدلي را انتخاب كنيد كه بلندتر و آزادتر باشد. دكمه‌هايش هر چقدر در قسمت بالايي متمركزتر باشند بهتر است، چون قرار نيست دقيق روي برجستگي شكم‌تان يك دكمه را به زور ببنديد.


آقايان چه نكاتي را رعايت كنند؟


چاقي فقط مشكل آن‌هايي نيست كه دهه دوم زندگي‌شان را رد كرده‌اند؛ خيلي از جوان‌هاي امروزي از چاقي رنج مي‌برند. مشكل شايع بين تمام آن‌ها داشتن شكم است اما يك نكته جالب كه در بين خيلي‌ها ديده مي‌شود پوشيدن تي‌شرت‌هايي است كه شكم‌هاي‌شان را كاملا نشان مي‌دهد و بيرون مي‌اندازد. درست است كه جوان هستيد و دل‌تان مي‌خواهد طبق مد پيش برويد اما هر مدي براي شما مناسب نيست. اگر همسن و سال‌هاي‌تان سراغ مدل‌هايي مي‌روند، لزومي ندارد شما هم به‌دنبال همان مدل‌ها برويد. پيراهن‌هاي آزاد بپوشيد يا تي‌شرت‌هاي گشاد را انتخاب كنيد. اگر شكم‌تان خيلي بزرگ يا برآمده است، مي‌توانيد پيراهن‌تان را روي شلوارتان بيندازيد. البته به شرطي كه شلوارتان پارچه‌اي نباشد.


بايد شلوار جين چه رنگي باشد؟


سعي كنيد تا حد امكان به سراغ شلوارهاي پارچه‌اي نرويد. بر عكس شلوارهاي جين براي شما بسيار مناسب هستند، آن هم جين‌هايي با رنگ تيره. بلوز يا پيراهن‌تان را هم علاوه‌بر اين‌كه گشاد انتخاب مي‌كنيد، از نظر قدي هم بلند انتخاب كنيد. تركيب جين و يك تي‌شرت شيك و آزاد به جذابيت شما كمك بيشتري خواهد كرد. نكته‌اي كه در انتخاب رنگ خانم‌ها گفته شد، در مورد آقايان نيز صدق مي‌كند. با اين تفاوت كه گشاد بودن لباس‌هاي آقايان مي‌تواند رنگ‌هاي روشن را نه به گزينه‌اي صددرصد نامناسب اما خوب تبديل كند، آن هم در شرايط خاص. در شرايطي كه آقايان فقط شكم داشته باشند و بازوهاي‌شان خيلي چاق نباشد. اما در نهايت سرمه‌اي براي اين دسته از افراد بهترين گزينه است. سرمه‌اي از آن دسته رنگ‌هايي است كه مي‌تواند بين آقايان چاق حسابي محبوب شده و به يكي از نمادهاي خوش‌پوشي‌شان تبديل شود.
چه كفشي مناسب است؟


نكته ديگر در مورد كفش‌هاست. خانم‌ها براي كشيده نشان دادن اندام‌شان مي‌توانند از كفش‌هاي پاشنه‌دار استفاده كنند. هر چقدر پاشنه بلندتر باشد، اندام متناسب‌تر نشان داده خواهد شد اما آقايان خيلي نمي‌توانند از اين گزينه كمكي و متنوع استفاده كنند. اين نكته باعث نمي‌شود كه كفش‌هاي كاملا تخت را انتخاب كنيد. در ميان كفش‌هاي رسمي و اسپرت مردانه هم طرح‌هايي هستند كه كمي پاشنه‌دارند. اين پاشنه معمولا بيشتر از 2 يا 3 سانتي‌متر نيستند. ولي همين چند سانتي‌متر هم براي آن‌هايي كه قد كوتاه و اضافه وزن دارند بسيار مناسب است. با اين كار قد آن‌ها بلند‌تر از حد معمول نشان داده مي‌شود و چاقي‌شان كمتر.نكته آخر راجع‌به آقاياني است كه دارند داماد مي‌شوند، همان‌طور كه گفته شد، رنگ تيره براي كت و شلوار شما مناسب است نه رنگ روشن. رنگ كت و شلوارهاي دامادي معمولا نباتي، مشكي، خامه‌اي و سفيد است. به جز مشكي ساير رنگ‌ها براي شما قدغن هستند البته اگر نمي‌خواهيد به يك داماد خيلي چاق تبديل شويد!

نوشته شده در چهارشنبه 1390/5/19ساعت 11:45 توسط aseman790| (0) نظر


آخرين مطالب
» <-PostTitle->
Design By : Teblog